Technologia ViCare Smart Climate

W trosce o dobry klimat dla Twojego domu


W wielu prywatnych domach około dwie trzecie pomieszczeń jest ogrzewanych niewłaściwie lub zupełnie niepotrzebnie. Nowoczesne regulatory ViCare Smart Climate stanowią odpowiedź na potrzeby komfortowego regulowania temperatury w pojedynczych wnętrzach. Poza tym, że zapewniają wysoki komfort cieplny, są w stanie pomóc w zadbaniu o wyraźnie niższe koszty energii. Mogą współpracować praktycznie ze wszystkimi instalacjami grzewczymi Viessmann, a ich minimalistyczne wzornictwo sprawia, że wyglądają dobrze w każdym pomieszczeniu.

Rozwiązania ViCare Smart Climate stanowią zaawansowane technologicznie produkty przeznaczone do wygodnego ustawiania poziomu temperatury we wnętrzach. Dzięki nim można zaoszczędzić nawet do 10-15% kosztów energii. Co więcej, ich obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna – po prawidłowo przeprowadzonej instalacji, urządzenie potrzebuje wyłącznie internetowego interfejsu Vitoconnect oraz aplikacji ViCare App, aby móc samodzielnie regulować temperaturę w każdym z pomieszczeń.

Wygodne sterowanie temperaturą w domu

Odpowiednie sterowanie temperaturą w domu pozwala znacznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, to już wiadomo. Warunkiem poprawnego funkcjonowania układu regulacji, opartego na nowoczesnej technologii ViCare Smart Climate, jest montaż termostatów, za pomocą których można dostosować temperaturę do indywidualnych potrzeb i preferencji. W zależności od temperatury kotła grzewczego, temperatura we wnętrzu kotła może być regulowana za pomocą termostatu ViCare oraz termostatów grzejnikowych ViCare.

Termostaty ViCare:

  • mogą być obsługiwane bezpośrednio lub z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji,
  • komunikują się radiowo z termostatami grzejników, ogrzewaniem podłogowym i czujnikami komfortu,
  • posiadają wskaźnik Lightguide, który informuje o statusie oraz etapie ogrzewania (np. o tym, że nadal trwa ogrzewanie bądź, że początkowa ustawiona temperatura została już osiągnięta).

W ścisłej współpracy z termostatami ViCare znajdują się czujniki klimatyczne, które zostały zaprojektowane w ten sposób, aby zapewniać optymalną równowagę pomiędzy ciepłem a wilgotnością panującą w pomieszczeniu.

Aplikacja ViCare – najlepsze połączenie z ogrzewaniem Viessmann

Bezpłatna aplikacja ViCare to nic innego, jak centrum obsługi online stworzone z myślą o wygodnej regulacji kotłów grzewczych oraz termostatów. Dzięki niej, obsługa ogrzewania jest niezwykle prosta i intuicyjna. Przy pomocy zintegrowanego asystenta można samodzielnie dostosować czasy ogrzewania do indywidualnych preferencji. Ponadto wskazane są również bezpośrednie oszczędności kosztów.

Aplikacja ViCare jest użyteczna w połączeniu z instalacją grzewczą Viessmann oraz dostępem do Internetu bądź w połączeniu z modułem WLAN Vitoconnect 100 (moduł ten można otrzymać u firmy instalatorskiej).

Aplikacja automatycznie rozpoznaje dodane komponenty, a co więcej, działając w tle, jest w stanie na bieżąco weryfikować stan eksploatacyjny instalacji grzewczej, a w przypadku wykrycia usterki, poinformować o niej specjalistów. Ta praktyczna funkcja może zostać włączona w bardzo prosty i szybki sposób – wystarczy podanie adresu e-mailowego przez użytkownika.

Aplikacja ViCare w skrócie:

  • jest bezpłatnym oprogramowaniem na iOS oraz Android,
  • zapewnia możliwość obsługi online kotła grzewczego oraz regulacji termostatów,
  • daje możliwość ustawienia oddzielnej temperatury dla każdego z pomieszczeń w domu,
  • została wyposażona w programy czasowe ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej,
  • nadzoruje stan eksploatacji instalacji, a w razie wystąpienia ewentualnych zakłóceń przekazuje informacje o nieprawidłowościach specjalistycznej firmie.

Komfort użytkowania rozwiązań ViCare Smart Climate jest w dużej mierze związany z właściwym dopasowaniem oraz wyregulowaniem elementów wchodzących w skład instalacji grzewczej. Innowacyjna technologia ViCare Smart Climate, jaką proponuje Viessmann, to nie tylko wygoda i komfort, ale także oszczędność kosztów. W państwach Unii Europejskiej niezależna regulacja temperatury we wnętrzach to wymóg prawny już od wielu lat.