Vitotronic

Innowacyjne regulatory do kotłów z jednolitą koncepcją obsługi


Wraz z rosnącymi wymaganiami co do efektywnych, wielofunkcyjnych i zarazem przyjaznych w użytkowaniu systemów grzewczych, coraz większą rolę odgrywają systemy regulacji. Wychodząc naprzeciw dynamicznie zmieniającym się oczekiwaniom klientów, firma Viessmann wprowadziła na rynek innowacyjne regulatory Vitotronic z jednolitą koncepcją obsługi, dzięki którym sterowanie kompaktami gazowymi, olejowymi oraz pompami ciepła jest niezwykle łatwe i intuicyjne.

Nowe regulatory Vitotronic, przeznaczone do kotłów o średniej i dużej mocy, stanowią sprawdzone i niezawodne urządzenia, które zostały poddane gruntownej przeróbce oraz ściśle dostosowane do wymogów nowoczesnej komunikacji w ramach instalacji grzewczej. Znaczącej poprawie uległa funkcjonalność regulatorów.

 

Energooszczędne sterowanie pracą całej kotłowni

Regulatory Vitotronic z jednolitą koncepcją obsługi, w połączeniu z odpowiednimi sterownikami umożliwiają precyzyjne i energooszczędne sterowanie pracą całej kotłowni. Pozwalają przede wszystkim na ciągły nadzór nad funkcjonowaniem kotłów małej i średniej mocy, kotłów wiszących oraz pomp ciepła, ale mogą być stosowane również do sterowania pracą instalacji solarnej czy instalacji centralnego ogrzewania budynku.

Duże wyświetlacze graficzne, w które wyposażono najnowsze regulatory Viessmann, umożliwiają wielowierszowe wyświetlanie komunikatów tekstowych. Sposób nawigacji został oparty na znanym z pilotów telewizyjnych i telefonów komórkowych tzw. manipulatorze krzyżowym. Dzięki temu, że urządzenia są podświetlane, pozwalają na łatwe odczytywanie wiadomości nawet w ciemnych pomieszczeniach, np. w piwnicach czy garażach.

Regulatory Vitotronic wyświetlają informacje tekstowe dużymi, wyraźnie czytelnymi znakami. Powierzchnia wyświetlacza jest o ok. 60-70% większa w porównaniu ze standardowymi urządzeniami dostępnymi na rynku, a dodatkowo może on obsługiwać grafikę oraz obrazować uzysk solarny czy charakterystyki grzewcze.

 

Najważniejsze funkcje obsługowe w zasięgu wzroku

Projektując nowe regulatory Vitotronic specjaliści z firmy Viessmann dołożyli wszelkich starań, aby wszystkie najważniejsze funkcje obsługowe mogły znajdować się w zasięgu wzroku użytkownika. Dzięki temu takie informacje, jak tryb pracy czy wymagana temperatura pomieszczenia, mogą być odczytywane bezpośrednio z wyświetlacza, bez potrzeby wchodzenia w inne poziomy. Wygodną funkcją jest ponadto przedstawienie bieżącego stanu instalacji grzewczej w graficznej, bardziej czytelnej formie. W takiej samej postaci jest prezentowanych wiele innych funkcji, między innymi krzywe grzewcze oraz czasy załączania.

Z poziomu obsługi dostępne jest intuicyjne i proste w obsłudze menu charakteryzujące się przejrzystą strukturą oraz poszczególne funkcje nastaw regulatora. Obsługa regulatora jest prosta, a w razie jakichkolwiek problemów w każdej chwili można skorzystać z pomocy, wciskając przycisk „?”.

 

Zintegrowana funkcja regulacji instalacji solarnej

Nowe regulatory Vitotronic posiadają funkcje regulacji przeznaczone do trzech obiegów grzewczych, mianowicie do dwóch obiegów z zaworami mieszającymi, jednego bez mieszacza oraz do obiegu sterowania pracą całej instalacji solarnej. Dzięki wbudowanemu modułowi SM1, każdy z regulatorów kotła gazowego i olejowego może sterować pracą instalacji solarnej do wspomagania centralnego ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Elektronika modułu solarnego zmniejsza ilość startów palnika oraz ochrania kocioł, dzięki czemu efektywniej i w bardziej energooszczędny sposób eksploatuje cały system grzewczy.

Dzięki zabezpieczonym poziomom obsługi, regulatory Vitotronic można bez trudu uchronić przed zabawami pociech. Dodatkowo, producent zadbał o oddzielne poziomy obsługi dla użytkownika instalacji oraz dla instalatora.

Regulatory Vitotronic to nie tylko niezwykle praktyczne i proste w obsłudze urządzenia, ale także niezwykle designerskie, czego potwierdzeniem jest otrzymanie prestiżowej niemieckiej nagrody wzorniczej Design Plus, przyznawanej nie tylko za wyjątkowy wygląd, ale również za takie kryteria, jak ochrona klimatu, efektywność energetyczna oraz długotrwałe działanie.